neděle 30. března 2014

Švédské šanceAhoj cykloturisti, v zimě mně kamarád poslal odkaz na smutnou událost. Jedná se o zavraždění civilního obyvatelstva naší armádou na Moravě. Podrobnosti si přečtete v odkaze :Máme posunutý letní čas a já jsem si pospal. Tak to mám akorát na úklid v paneláku a hurá na výlet. Venku je lepší počasí než v sobotu, ale přesto s sebou beru i teplé věci. Studený vítr je zákeřný.

Z domu vyrážím po hlavní silnici na Přerov. Dal jsem si žlutou vestu, aby mě bylo lépe vidět. Před Přerovem vjíždím do vesnice Moštěnice. Všichni znáte jejich minerální vodu. Tak si do flašky beru vodu také. Od pramene přejíždím na náves a fotím zajímavý dům. Pak už jedu k bývalému zámečku a velkému jilmu. Za vesnicí se jede po polní cestě, která se postupně zhoršuje. Já ji stejně nevyužiji a vydám se do prudkého stoupání na hřeben. Zde nacházím turistickou značku a za chvíli stojím na kopci u bývalé vojenské pevnosti. Je zde pěkný výhled na Přerov. Pohodu ruší jen kluci na terénních motorkách. Po chvilce sjíždím do Beňova.

V Beňově je památný strom a já si uvědomuji jak už je to dávno co jsem o něm psal. Tenkráte byla vyhlášena soutěž stromů. Z vesnice se vydávám na kopec do Karlovic. V této vesnici jsem byl před týdnem. Dnes však jedu do hloubi lesa. Míjím bývalý hrad. Zříceninu se nesnažím hledat. Nechám si to na léto. Asi po kilometru přijíždím k zámečku. Řekl bych, že je to hájovna. Informační tabuli někdo poškodil nápisem. Moc se zde nezdržím. Na dvoře mají několik psů a ti hrozně štěkají. Na sjezd do vesnice Pacetluky si dávám vestu. Vzduch je stále studený. Z vesnice vede úplně nová cesta do Bořenovic. Kdysi jsem zde hledal bývalý větrný mlýn. Jeho část byla odvezena po válce k Brnu. O tom jsem však psal velmi dávno.

Na závěr projedu okrajem Holešova a přes Kurovice jedu domů.

Ujel jsem 69 km za pěkného počasí.

30.03.2014

Karel

Fotky :


Válečné památníky na trase :

Žádné komentáře:

Okomentovat