pondělí 17. dubna 2017

Velikonoční kroupyAhoj cykloturisti, na Velikonoční pondělí bylo předpovídáno špatné počasí, ale u nás bylo ráno hezky. Jen ranní teplota byla někde kolem 5C. Já jsem ráno psal cestopisy a odpoledne po první dešťové přeháňce jsem vyrazil na výlet. Už kousek za Otrokovicemi bylo sucho. Zde se přeháňka neprohnala. Zato nad mojí hlavou se hnaly těžké černé mraky. Brzo jsem poznal jejich sílu. Zvedl se silný vítr a začaly padat kroupy. Bušily mně do přilby. Ze všech sil jsem jel do nejbližší vesnice pod střechu. Byl jsem rád, že jsem se schoval pod děravou střechu samoobsluhy. Ta umělá střecha pamatuje ještě socialismus. Kroupy padaly dál a já jsem si oddechl. Byl jsem trošku mokrý, ale to nevadilo. Jen jsem se obával, že při teplotě 8C sedět na lavičce v dešti není nejlepší nápad. Naštěstí to brzo přestalo. Tak jsem mohl vyjet pomalu dál.

Dalším mým cílem byl kopec s vysílači. Chtěl jsem se rozhlédnout do krajiny, abych se podíval na mraky. Po obloze se to však hodně honilo a nebyl jsem schopný určit, co počasí v nejbližší chvíli udělá. Z vrchu jsem krásně viděl na kapličku v Mysločovicích a vyrazil jsem se k ní podívat. Ve vesnici jsou dvě křižovatky za sebou. Já jsem jel po hlavní silnici a z boku jsou vedlejší cesty se značkou stop. Přesto přijel řidič a křižovatkou projel tak, že mě omezil v jízdě. Měl jsem strach, že mě přejede. Asi měl vypito nebo nepovažuje vesnické značení cest za nedůležité.

U kapličky jsem zjistil, že jeden strom spadl. Původně zde stály čtyři stromy. Na štěstí strom spadl do pole a nic nepoškodil.

Protože se mně počasí jevilo dobře, tak jsem si vyjel serpentiny na Hostišovou a pak po hřebeni domů. To už jsem byl docela vymrzlý. K tomu začaly padat dešťové kapky. Přesto jsem se vrátil, když jsem uviděl pampelišku, jak bojuje u cesty v hadře.  Zaslouží si fotografii na památku. Uviděl jsem, že zkratka po polní cestě je suchá. To znamená, že zde nepršelo. V drobném deštíku jsem dojel až domů.

Ujel jsem 25 km v mokrém počasí s kroupy.

17.04.2017

Karel

Fotky :
Žádné komentáře:

Okomentovat