neděle 3. června 2018

Přílepské békal 2018


Ahoj cykloturisti, pomaličku se nám blíží léto a je zde známý festival Přílepské Békal. Já na něj jezdím každý rok a letos jsem také nevynechal. Jen jsem vyjel později. V Otrokovicích prolétla malá bouřka a já jsem počkal, až odejde. V podstatě za všechno může Internet. Člověk se podívá, jaké bude počasí a podle toho se zařídí. Dříve jsem vyjel a v nejhorším případě jsem někde zmoknul. Dnes jsem vyjel po mokré trávě a po asi deseti kilometrech bylo sucho. Kdybych nedbal na Internet a vyjel dříve, tak jsem možná vodu ani neviděl.

Na cestu jsem se vydal na sterém kole. Už mně na něm nezáleží a mám na něm obyčejné pedály. Tak můžu jet v teniskách. S těma se na festivalu lépe chodí než v cyklistických botách. Dokonce to lépe vypadá, když si obleču turistické oblečení.

Jako vždy jsem si dal kolo snad už na moje místo pod velkým stromem. Po tolika návštěvách si na něj už dělám nárok. Kolo je zde pod hustým listím dobře schované před sluncem i deštěm. Navíc je na toto místo ze zahrady dobře vidět. Letos si zde vedle mého kola postavili stánek s medovinou a pečivem. Zkusil jsem jejich slanou tyčinku a byla dobrá. Kamarád si koupil medovinu. 

Vystupující muzikanty a muzikantky nebudu popisovat.  Kapely hrály hudbu z různých oblastí a navzájem je nemá smysl porovnávat.  Navíc to není soutěž, ale pohodové hraní. Já bych přivítal víc country a trampské písně. To si vynahradím až na podzim ve Skaličce. Po celou dobu nám přálo hezké počasí a všichni byli spokojení. Pozdě večer se přihnaly mraky a já jsem se rozhodl vyrazit domů za světla.

Sotva jsem vyjel, tak začaly padat nahodilé kapky. Přede mnou byla v dálce bílá stěna z deště. Věděl jsem, že jedu do ní. Bylo jen otázkou, kdy se s ní potkám. Ten okamžik nastal v Sazovicích. Zastavil jsem v autobusové zastávce a dal si pláštěnku. To už jsem měl za sebou škvárovou cestu z Žeranovic. Po té jsem v dešti nechtěl jet. Hodně bych se ušpinil. Dále jsem jel po JZD cestách a šotolině. Domů jsem přijel s mokrým zadkem. Na kole nemám blatníky. Nebylo to však nic hrozného. Teď už mám všechno suché.

Akce byla jako vždy dobře připravená a vše v průběhu vystoupení probíhalo dobře. Všechny pořadatele jsem vyfotil a patří jim poděkování a přání aby se jim dařilo i v příštích akcích. Zajímavé je, že v obci vypsali sbírku na opravu zámečku. Trošku jsem jim přispěl a další účastníci festivalu také. Přesto si budou muset najít bohatého podporovatele. Oprava bude jistě drahá.

Ujel jsem 37 km po vedlejších a polních cestách.

02.06.2018

Karel

Žádné komentáře:

Okomentovat