neděle 8. května 2016

Vlkoš - BřestAhoj cykloturisti, dnes nevím, kam bych jel. Nakonec jsem vyjel z Otrokovic a nabral směr na Hulín. Jel jsem proti velmi silném větru. Místy mně rychlost klesla na 17 km/hod. Nakonec jsem dostal nápad, že půjdu prozkoumat polní asfaltovou cestu, po které jsem jel minulý týden. 

Projel jsem Pravčicemi a užil si silného větru na otevřené rovině. Avšak se změnou směru jízdy na Hulín jsem získal vítr do zad. Zařadil jsem si nejtěžší převod a s větrem v zádech jsem jel rychlostí 45 km/hod. Cyklisté silničáři se tomu asi pousmějí. Oni na galuskách tak jezdí normálně. Pro mě je to však dobrý výkon. Dlouho jsem si toho neužíval. Za nadjezdem jsem odbočil na Přerov a dřina začala nanovo. Jel jsem už po cestě z minulého týdne. Minul jsem místo, kde jsem se napojil a jel jsem stále dál po pěkném asfaltu do doby, než se cesta stočila a dojel jsem k silničnímu nadjezdu. Je to nadjezd ve směru na Přerov a mimoúrovňově přejíždí železniční koleje. Zde asfalt skončil a pokračovala jen hliněná polní cesta. Nakonec jsem se dostal ke kolejím a najel na bývalou cestu do Přerova. Mrzí mě, že jsem neudělal fotku, jak cesta končí na bývalém železničním přejezdu. Asi tomu ani neuvěříte, že ta úzká zarostená cesta je bývalá hlavní silnice z jihu Moravy na sever. Na tomto úseku bývalo hodně dopravních nehod. Teď vede kousek dál široká cesta.

Z Říkovic jsem jel do Vlkoše a zastavil se na velmi nebezpečném místě. Cesta zde ve vesnici dělá několik úzkých nepřehledných zatáček. Raději jsem se vrátil po chodníku. Vyfotil jsem informační tabuli o netopýrech a při pohledu do okolí jsem si všimnul čápa na komíně.

Za Vlkoší se jede po velmi škaredé cestě. Asi ji zde používají jen místní obyvatelé, když jedou do Tovačova. Nakonec se najede na cestu do Záříčí. Zde jsem měl opět vítr v zádech a společnost. Sešel jsem se na cestě s nějakou holkou na kole. Jelo nám to úplně samo. Přesto jsem ji předjel, abych ukázal, že mně to ještě dobře jede. V Záříčí už byly břehy obsazené rybáři. Byl zde však velmi silný vítr a tak se nikdo nekoupal. V Chropyni jsem se rozhodl, že nepojedu přes Kroměříž. Musel bych jet po velmi frekventované cyklostezce podél Moravy. Tak jsem si zase užil silného protivětru. Zpestřením byla jen koza okusující stromek. To jsem se i kousek vrátil.

Za Hulínem jsem měl vítr do zad a domů jsem jel v pohodě.

Ujel jsem 70 km, ve velmi silném větru. Také už jsem viděl první lovkyně slunečních paprsků.

07.05.2016

Karel

Fotky :


 

Žádné komentáře:

Okomentovat