neděle 6. února 2011

Lednový týden

Ahoj cykloturisti, poslední týden v lednu začal mrazivě a postupně napadl i sníh. Já jsem se rozhodl chodit z práce domů pěšky. Po třiceti rocích jsem vytáhl staré dobré kožené pohorky. Nakrémoval a zase slouží. Je to doba, kdy jsem opustil pěší turistiku a teď se k ní trošku vracím. V posledních létech jsem jezdil jen na kole a všichni mne znáte jen v cyklistických tretrách. Snad jen návštěvy trampských festivalů naznačují moje turistické kořeny. Sněhu napadlo málo a na běžky to není vyhovující. Myslím tím poorané pole, po kterém chodím do práce. Jinak v okolí Otrokovic se dá na běžkách vyjet. Tento týden jsem se z práce vracel obvykle kolem 20 hodiny a fotky které jsem udělal se nepodařily. Proto vám ukážu fotky ze sobotního výletu do okolí Otrokovic.

V sobotu ráno bylo -12C a po poledni se trošku oteplilo. Vyšlo sluníčko a bylo venku hezky. Já jsem se vydal jen kousek za město. Na poli jezdil někdo se sněžným skútrem a vyjezdil širokou stopu. V té se dalo jet i na kole. Asi si toho hodně užíval a rozjezdil, co se dalo. Já jsem se více zaměřil na hezky omrzlé stromy. Na zpáteční cestě jsem se zastavil u automatu na mléko. Je to nová věc u nás na sídlišti. Všimněte si rozdílu v ceně mléka za litr a půllitr. Taky je hezké, že automat nevrací přeplatky.

Na poslední fotce vidíte naše fotbalisty na umělém trávníku. Mají večerní trénink s umělým osvětlením. Nerozumím tomu, proč bezvýznamný fotbalový klub má takové zimní tréninky. Nacvičovali tam techniku, kterou by mohli dělat v tělocvičně a pokud by chtěli běhat, tak můžou kolem města po polích. Vždyť jen kolik muselo stát peněz odhrnutí sněhu z takové velké plochy. Myslím si, že fotbal je letní hra. Asi platí pravidlo, že když jsme postavili drahý stadion, tak jej musíme stále využívat. Bez ohledu na náklady.

30.01.2011

Karel

Žádné komentáře:

Okomentovat