sobota 13. ledna 2018

Hostišová - vánoční strom 2018Ahoj cykloturisti, svátky utekly a je třeba odstrojit stromeček. Na Hostišové každý rok hrají u kapličky a stromečku. Vystupují zde Bábinky a Hostbend. Členové jednoho sdružení si užívají důchod a ti druzí musí pracovat, aby něco na stáří dostali. Já doufám, že s těmi co ještě pracují, se budu dlouho vidět a poslouchat jejich písničky.

Tentokráte musím připomenout minulý rok 2017. Tenkrát byla teplota -13C a sníh. Dnes máme nad nulou a mokro. Minulý rok muzikantům při hraní omrzly prsty. Dnes jen fouká vítr a já cítím na sobě propocené šaty. Přece je to na Hostišovů do kopce. Jak zde říkají, mají to do nebe blíž.

Minulý rok byl pro zdejší krajinu tvrdý. Ledová zima pak mokré jaro a horké léto. Studený podzim přišel brzo a před koncem roku silný vítr. Tento vítr polámal v lese stromy a ve vesnici poškodil výzdobu. Tak se to teď zpívalo v přehledu událostí za minulý rok. To je moc krásné, že členové této kapely složí píseň na to, co se v minulém roce stalo. Když jsem se nad celou písní zamyslel, tak byla jen o rozmarech počasí. Snad ten přicházející rok 2018 bude z pohledu počasí lepší a doufejme, že nepřinese nějaký převrat. Jak to bývá v rocích končících na osmičku v naši národní historii.

Po zpívání jsem vyrazil do lesa a jel jsem do Rackové. V lese je vidět hodně popadaných stromů. Místy jsou stromy nakloněné a čekají na další vítr, který je strhne k zemi. Z Rackové jsem jel údolím. Tak a jsme v roce 2018. Ať se nám všem dobře daří a najedeme na kole hodně kilometrů.

Ujel jsem 30 km za vlhkého počasí.

07.01.2018

Karel
Žádné komentáře:

Okomentovat