neděle 29. října 2017

Ukončení cyklistické sezóny 2017Ahoj cykloturisti, jako obvykle při této příležitosti napíšu, že jsme se opět sešli ve Fryštáku na ukončení cyklistické sezóny. Letošní rok začal dlouhou zimou s dešti. Přes léto přišla vedra a od září nám hodně prší. Tak si na kole zajezdili jen ti, co takové počasí zvládli.

Já jsem jako obvykle na sraz vyrazil pozdě a musel jsem zvolit variantu, abych nejel po polních cestách. Je tak mokro, že bych si obalil kola blátem a nikam bych nedojel. Proto jsem se poprvé rozhodl jet na tuto akci přes Hostišovou a sjet lesní cestou k přehradě u Fryštáku. Už na hřebeni před Hostišovou jsem chytl první déšť a měl jsem mokré kalhoty. Tak jsem zapochyboval nad tím, jestli mám pokračovat. Nakonec jsem jel. Na hliněných cestách kolem přehrady jsem se ušpinil od bláta.

Na náměstí jsem dojel těsně po ukončení srazu. Tak jsem s opozdilci vyrazil na výlet. Letos jsem se rozhodl, že pojedu po asfaltové cestě přes Hadovnu a některé účastníky potkám na Rusavě. Tak se i stalo a udělal jsem kamarádům fotky. Oni šli v Rusavě do hospody. Bylo opravdu surové počasí. Já jsem se znovu přemohl a jel na Hostýn. Na otevřené louce mě chytl lehký deštík. Pláštěnku si nemělo smysl dát. Stejně jsem se v tak velkém stoupání potil. Ke všemu foukal vítr. Cestou jsem se minul s několika skupinkami cyklistů, kteří jeli stejným směrem.

Na Hostýně jsem jel první k rozhledně a podíval jsem se do Bystřice. Pak jsem zajel ke kostelu a zašel dovnitř. Byl jsem tak propocený a prochladlý, že jsem cítil, jak mám zmrzlou páteř. V kostele jsem měl pocit tepla a chvíli jsem tam byl. Zrovna tam zpíval nějaký sbor. Musel jsem spěchat domů abych neschládl. Také jsem se obával tmy. Sjezd do údolí byl velmi mrazivý. Měl jsem zmrzlé prsty jako v zimě. Až po výjezdu z údolí jsem se zahřál šlapáním. To už jsem na otevřených rovinách kolem Holešova bojoval s větrem. Abych si zkrátil cestu, tak jsem jel z letiště po polní cestě. Obvykle je na ní vprostřed tráva a na to jsem spoléhal. Jenže to tam projel traktor a jedno místo byla jen bažina. Dal jsem si lehký převod a projel jsem. Moc jsem si přál, abych nemusel zastavit a šlápnout do bláta. Pneumatiky jsem si obalil blátem. Dále jsem pokračoval po silnici do Otrokovic, ale abych se vyhnul velkému provozu tak jsem sjel směrem na Sazovice a vedlejšími cestičkami a po cyklostezce dojel domů. To už jsem svítil a měl na sobě svítící vestu.

Doma jsem opřel kolo o stěnu a za chvíli bylo vidět, jak voda s blátem teče na zem. Oblečení jsem měl úplně promočené. Jako bych přijel v dešti. Teplá vana a Rum s čajem to spravilo.

Dnes je venku silný vítr. Neustále slyším hasiče, jak jezdí zasahovat. Tak jsem se rozhodl kolo umýt od bláta a písku. Když jsem včera brzdil, tak jsem slyšel, jak soustružím ráfky. To je dobrá zpráva pro cykloprodejce. Budou mít kšeft.

Ujel jsem 79 km v mokrém a blátivém počasí.

28.10.2017

Karel

Fotky ze srazu :


Fotky z cesty :
Žádné komentáře:

Okomentovat