neděle 5. března 2017

Velehrad - poprvé v roce 2017Ahoj cykloturisti, dnešní počasí není tak větrné jako včera, ale i slunce je slabší. Celou noc jsem musel mít zavřený prosklený balkón. Vítr se vším silně cloumal. Rozhodl jsem se pro výlet na Velehrad. Podle předpovědi máme před sebou delší období dešťů.

Vyjel jsem odpoledne proti slabému větru. Na cyklostezce bylo hodně cyklistů. Někteří měli krátké kalhoty. Ptal jsem se jich, jestli je jim zima a řekli, že ano. Přesto je hřeje mládí. No uvidíme, co budou jejich kolena dělat za dvacet roků. Na první fotce vidíte, jak bobr okusuje strom. Nakonec přehradí potok do Moravy. Na Baťově kanále se opravuje další část. Dokonce vzniknou nová malá přístaviště. Ve Spytihněvi u cyklotrasy byla státní policie a kontrolovala auta. Jestli se zajímali o cyklisty nevím.

Velehrad jsem objel a spustil se dolů po cyklostezce. Když jsem vstoupil do kostela, tak po chvíli mě přešla velká zima. Oblečení jsem měl propocené a v kostele bylo jako v mrazáku. Pobral jsem čtení a rychle jsem šel ven. Venku bylo teplo jak na jaro. U kostela stálo kolo s planetovou převodovkou a přesmykačem. Já mám na kole také planetovou převodovku a další převody nepotřebuji. Míval jsem 7 převodů a teď mám 11 převodů. Vždy mně to stačilo k jízdě po rovině i v alpských stoupáních. Na běžnou cykloturistiku stačí 8 převodů dobře odstupňovaných.

Před Starým Městem mně začalo lehce pršet. Vydrželo to s přestávkami až domů. Před Napajedly jsem dohnal cykloturistu. Měl na sobě kompletně nepromokavé oblečení. Dokonce i na brašnách. Byl mokrý a tak usuzuji, že jsem měl štěstí, že jsem nepotkal silný déšť. Neměl jsem s sebou pláštěnku.
Ujel jsem 53 km proti a s větrem. Na závěr jsem lehce zmokl.

05.03.2017

Karel
Žádné komentáře:

Okomentovat