sobota 24. prosince 2016

Zmrzlý chlebaAhoj cykloturisti, v pátek po práci jsem vyjel do Topolné na chleba, abych si zajistil jídlo na svátky. Dal jsem si na sebe kabátek a dres s ochrannou přední vrstvou. Venku však mrzlo a s rozepnutým kabátkem se nedalo jet. Tak jsem jel oblečený a smířil jsem se s tím, že do kopce se zapotím.

První zastávku jsem si udělal u Svaté vody. Zde jsem se rozhodl, že letos poprvé do kopce nepojedu na kole. Zapotil bych se, ale hlavním důvodem byla sněhová pokrývka. Nebyla vysoká, ale zato s promrzlou půdou velmi kluzká. Na vrchu jsem potkal cyklistu na horském kole. Prohodili jsme několik slov o tom, jak se to klouže a jeli jsme dál. V lese to bylo jako v pohádce. Stromy byly nádherně omrzlé. Jel jsem opatrně, abych nenajel na nějakou námrazu. Další moje zastávka byla u Kameňa, je zde trojhranný hraniční kámen. Turisté si zde udělali ohniště a je plné nedopalků od cigaret. Kousíček dál v lese jsou svaté obrázky na stromě. Teď už jsem měl před sebou sjezd do údolí. Jel jsem hodně opatrně, tráva byla omrzlá a já jsem si byl vědom, že jsem zde možná poslední návštěvník. Kdybych spadl, tak by mě našli až další den. Dobře to dopadlo a do vesnice jsem přijel zdravý, ale omrzlý.

V pekárně jsem se ohřál. Bylo to šokující vidět paní pekařku v tričku. Koupil jsem si krásný chleba a hodně vypečené tyčinky. Ty budou nádherně křupkat, až je budu jíst.

V Topolné jsem se zastavil u jezera a udělal několik fotek zamrzlé vodní hladiny. Dnes jsem zde mohl klidně fotit, anichž bych popudil nějaké koupající se naháče.

Během cesty mně začalo být zima na nohy mezi botou a kalhotami. Tak jsem zastavil a obalil jsem to igelitovým sáčkem. Pak už mně zima nebylo. Před Otrokovicemi začalo mrholit a musel jsem si sundat ochranné brýle, abych lépe viděl na cestu. Domů jsem přijel navlhlý, ale spokojený. Ta zimní krajina stala za to trošku promrznout.

Za celý den jsem celkem ujel 36 km v mraze.

Byl to moc hezký výlet.

23.12.2016

Karel

Fotky :
Žádné komentáře:

Okomentovat